در ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تاریخ ساز با قیام خود که به خونخواهی شهدای ۱۹ دی قم انجام شد ، مردم مجاهد و آزادیخواه تبریز که به عنوان شهر اولین ها برای نخستین بار شعار ” مرگ بر شاه ” را سر دادند و بنیان حکومت ستمشاهی پهلوی را بر چیده و زمینه ساز پی ریزی نظام مقدس جمهوری اسلامی گردید .
در این قیام نظامیان سفاک رژیم با ریختن خون بسیاری از مردم غیور تبریز عده ای از جوانان این خطه شهیدپرور را به شهادت رساندند.

در اینجا بر خود وظیفه میدانم تا با تجلیل از مقام شامخ شهدای این روز یاد وخاطره همه آن ها را گرامی داشته ، چرا که اگر خون پاک آنان نبود ، شجره طیبه انقلاب اسلامی رشد نمی کرد و به این بالندگی که امروز شاهد آن هستیم ، نمی رسید .
حال که در ۲۹ بهمن ماه قرار گرفته ایم ، ضمن تجدید میثاق خود با شهدا و امام شهدا (ره) و همچنین مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) ، آمادگی خود را برای دفاع از کیان میهن عزیز اسلامی و ارزش های اسلامی در برابر تهدیدات دشمن قسم خورده ایران اسلامی اعلام کرده و اعلان می داریم ، ما بر عهدی که با رهبر خود بسته ایم ، پایبندیم و در راستای اعتلای میهن اسلامی و تحقق اهداف عالیه نظام از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد .

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=22830
کد خبر
22830