دکتر مصطفوی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند از اولین آئین اهتزاز پرچم آقا اباعبدالله الحسین بمانسبت فرارسیدن دهه محرم الحرام در میدان شهید باکری سهند خبر داد .
بر این اساس پرچم سیاه که عبارت «یا حسین(ع)» روی آن نقش بسته است به نشانه آغاز ماه محرم و ایام شهادت حضرت سیدالشهداء(ع) و یاران باوفایش  در میدان شهید باکری سهند با حضور مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و شیعیان دل باخته حضرتش روز پنجشنبه 30 مرداد 99 ساعت 17 به اهتزار در خواهد آمد .
🔹دکتر مصطفوی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند با اشاره به اینکه  ماه محرم یادآور خون‌های پاک شهدا برای آبیاری نهال اسلام است گفت :پرچمدار امام حسین(ع) در کربلا حضرت ابوالفضل عباس علیه‌السلام بود که با جان‌باز شدن ایشان، پرچم به زمین افتاد و پرچمدار اصلی امام حسین آن را به اهتزاز درآورد و بالا نگه داشت ، این پرچم‌دار در تله زینبیه، تحویل حضرت زینب سلام‌الله شد و در مدینه در مکتب امام صادق (ع) بین مسلمانان تقسیم گردید؛ بزرگان مذاهب مختلف اسلامی این پرچم را از امام صادق گرفتند و تا امروز آن را بالا نگه داشته‌اند
🔹دکتر مصطفوی در ادامه افزود : اگر ما می‌خواهیم پرچم‌دار اصلی امام حسین علیه‌السلام را معرفی کنیم، باید بدانیم که خود پیغمبر بود، وقتی پیامبر اکرم صلی‌الله، امام حسین و امام حسن را سید شباب اهل جنت معرفی کرد، نشان داد که امام حسین از بزرگان اهل بهشت است و نهضت آن عادلانه است. این پرچم را پیامبر بلند کرده است و هیچ مسلمانی نمی‌تواند از زیر پرچم اباعبدالله خارج شود، چرا که خارج شدن از پرچم امام حسین پشت کردن به حدیث پیامبر(ص) است.
وی یادآور شد: شهادت امام حسین علیه‌السلام مسئولیتی را برای ما ایجاد کرده، چرا که دشمنان اسلام قرآن و پیامبر همیشه می‌خواهند نور اسلام را خاموش کنند، اما خداوند این نور را حمایت می‌کند و قیام امام حسین بر همین بقا و با تأسی از پیامبر اکرم بوده است.
🔹دکتر مصطفوی در ادامه افزود : این یک جریان تاریخی است که در بستر تاریخ همراه با حق و باطل است و نماد این سخن، پیام امام حسین(ع) برای همه جوامع اسلام است که کل عرض کربلا و کل یوم عاشورا، که مختص به مکان و زمان خاص نیست، چرا که همه سرزمین‌ها کربلا وهر روز عاشوراست.

🔹دکتر مصطفوی  در پایان افزود : امروز قیام امام حسین علیه السلام در بین مسلمانان و جوامع اسلامی در همه جا وجود دارد و وظیفه ما و شما این است که آن را بشناسیم و در تبیین آن در اجتماع کوتاهی نکنیم. کسانی که وارثان این نهضت فرهنگی هستند، می‌توانند آن‌را حفظ و ارتقا ببخشند؛ به شرطی که این نهضت را بفهمند و معرفت پیدا کنند.  و از نظر اسلام هر مسلمان نسبت به شرایط جامعه مسئول است و در محرم، مهم‌ترین کار ما شناخت معروف و منکر است؛ چرا که امروز حفظ این فرهنگ و نهضت دینی به عنوان ارث به ما رسیده تا از آن محافظت و دفاع کنیم. لذا به امید خدا هر سال با حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت این آیین با شکوه در سهند برگزار خواهد شد .

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=21096
کد خبر
21096