دکتر محرابیان مدیرعامل و سرپرست هیئت مدیره ، مهندس طالبی معاونت اجرایی شرکت توسعه گران عمران ستاد اجرایی حضرت فرمان (ره) ، مهندس احمدزاده مدیرعامل ، مهندس فاضلی معاونت فنی آرمان نصر آذربایجان ، مهندس روستا معاون شرکت بازآفرینی شهری ایران در خصوص احداث 2000 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در شهر جدید سهند با دکتر مصطفوی مدیرعامل ، مهندس سعیدی عضو هیئت مدیره و همکاران مرتبط شرکت عمران شهر جدید سهند تشکیل جلسه دادند.

دکتر محرابیان با بیان این مطلب که دولت برای تامین مسکن اقشار فاقد مسکن ، طرحی بنام طرح اقدام ملی مسکن طراحی نموده ، گفت : دولت برای تامین مسکن این گروه ، ساخت تعداد 400 هزار واحد را در دستور کار قرار داده که در شهرهای کمتر از 100 هزار نفر را بنباد مسکن انقلاب اسلامی و بالاتر از 100 هزار نفر را ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) احداث میکنند .
وی افزود : در خصوص تامین زمین برای احداث 400 هزار واحد ، سازمان ملی زمین ، شرکت بازآفرینی شهری و شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید ، این ماموریت خطیر را به عهده گرفته و ساخت تعداد 200 هزار واحد به شهرهای جدید کشور محول شده است .
وی تصریح نمود : شهر جدید سهند موقعیت ویژه ای دارد و 2000 واحدی که قرار است در شهر جدید سهند احداث گردد ، در منطقه مناسب انتخاب گردیده که مردم احساس آرامش و راحتی نمایند و از نظر اقتصادی هم با صرفه تر بوده ، چرا که زیرساخت های آنها آماده میباشد .
مدیر عامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکید کرد : برای ساخت این واحدها سعی شده از گروه پیمانکاران خوشنام ، پیشکسوت و جهادی که گنجینه های دوران دفاع مقدس هستند ، استفاده نماییم که مجموعه جهاد نصر ساخت این واحدها را انجام خواهد داد .
دکتر مصطفوی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدبد سهند نیز با تصریح اینکه ما با جامه عمل پوشاندن به شعار ” خواستن ، توانستن است و رفتن ، رسیدن …” ، شهر جدید سهند را پیش برده ایم ، گفت : شهر جدید سهند با موقعیت ممتاز و عملکردی که دارد ، در قیاس با شهرهای جدید کشور جزو اولین ها بوده و در بحث ثبت نام اقدام ملی مسکن نیز رتبه نخست را کسب نموده است .
مدیرعامل شرکت عمران افزود : سهمیه شهر جدید سهند در طرح اقدام ملی مسکن تعداد 17200 واحد بوده و سه قطعه زمین مرغوب که به وسعت حدود 8 هکتار برای احداث 2000 واحد مسکن انتخاب گردیده ، یقینا از پروژه های پیشتاز کشور خواهد بود که آمادگی داریم بیش از این ظرفیت را ایجاد نماییم .
وی با تقدیر و تشکر از مدیرعامل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به خاطر انتخاب شهر جدبد سهند و اتتخاب شرکت جهاد نصر که از یادگاران جنگ هشت سال دفاع مقدس هستند ، تاکید کرد : شهدای جهادگر انصافا مظلوم تر و گمنام تر از بقیه شهدای والامقام بودند و ما افتخار میکنیم که پروژه بزرگ آزادراه تبریز-اندیشه-سهند را بنام جهادگر شهید پورشریفی مزین و نامگذاری کرده ایم .
سپس حضار در محل استانداری با دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی و دکتر رحمتی معاون امور عمرانی استانداری دیدار نمودند .
استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط با اهمیت و ضرورت مسکن دار نمودن خانواده های فاقد مسکن تاکید کرد : مدیران تمام دستگاههای اجرایی که بنوعی در این پروژه مهم دخیل هستند ، بصورت جهادی باید از همه امکانات و ظرفیت های خود در جهت تسهیل نمودن مراحل اجرایی پروژه تولید و عرضه مسکن استفاده نمایند تا طبق برنامه زمانبندی واحدها به متقاضیان تحویل داده شود .
در خاتمه صورتجلسه تحویل زمین مبادله گردید.

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=21756
کد خبر
21756