دکتر طاهرخانی در بازدید از آزادراه گفت : یکی از سیاست های شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تسهیل دسترسی شهرهای جدید به شهر مادر میباشد و آزادراه تبریز – سهند در این راستا در دو سال اخیر در دولت دوازدهم فعالیت ویژه ای داشته است.
وی همچنین گفت : آزادراه تبریز- سهند تاثیر منطقه ای خواهد داشت ، بطوریکه علاوه بر شهرستان اسکو ، در حوزه توسعه گردشگری نیز ، روستای تاریخی کندوان را تحت پوشش قرار داده و ظرفیت توسعه مسکونی را نیز در شهر جدید سهند ارتقاء خواهد داد.
معاون وزیر افزود : تاثیری که آزادراه در زندگی شهری خواهد داشت ، می تواند به تعادل بخشی در بازار مسکن خصوصا کلانشهر تبریز کمک نماید و هماهنگ با برنامه ریزیهای توسعه ای ، از توسعه بی رویه سکونتگاهها در حاشیه تبریز جلوگیری نماید .

دکتر طاهرخانی به مشکلات پروژه آزادراه اشاره نمود و گفت : آزادراه تبریز – سهند به عنوان یکی از پروژه های مشارکتی جزو پروژه های متوقف بود که چند مشکل اساسی داشت ؛ یکی تامین مالی پروژه و دیگری تملک مسیر بود که با تلاش همکارانم در مجموعه شرکت عمران شهر جدید سهند تملک و آزادسازی 9 کیلومتر مسیر با تامین اعتبار مرتفع گردید و به یاری خداوند در طول دو سال اخیر پروژه با حداکثر ظرفیت کار شده و متوقف نشده است .
مدیرعامل شرکت مادر به مشخصات فنی پروژه پرداخت و افزود : یکی از مزیتها و ویژگیهای خاص پروژه ، بحث مسافت بوده که زمان جابجایی مسیر 20 کیلومتری از اتوبان شهید کسایی تا میدان شهید باکری شهر جدید سهند را به 10 دقیقه کاهش خواهد داد.
وی تصریح نمود : آزادراه تبریز-سهند با 6 خطه بودن و دارای 7 پل بزرگ در کاهش تصادفات و انرژی نقش بسزایی داشته و بار ترافیکی سایر مسیرهای جایگزین را تقلیل داده و نقش توسعه ای را در منطقه ایفا خواهد کرد .
سپس بازدیدکنندگان در محل شرکت عمران شهر جدید سهند در مورد پروژه های پیش روی شرکت عمران به تبادل نظر پرداخته و در خاتمه نیز از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن ، مساجد ، مدارس ، پارکها ، کتابخانه مرکزی سردار شهید سلیمانی و آماده سازی محله گلشهر در فاز 4 بازدید بعمل آوردند.

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=21853
کد خبر
21853