جلسه طرح اقدام ملی مسکن استان آذربایجانشرقی با حضور مهندس سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی ، دکتر رنجبریان رییس بانک مسکن شعب سرپرستی ، مهندس پیراهنیان معاون امور شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، مهندس خباره نماینده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ، دکتر مصطفوی مدیر عامل ، اعضای هیئت مدیره ، مدیر طرح اقدام ملی مسکن و کارشناسان مربوطه به میزبانی شرکت عمران شهر جدید سهند برگزار گردید .

در این جلسه دکتر مصطفوی گفت : سهمیه شهر جدید سهند در طرح اقدام ملی مسکن تعداد 17200 واحد بوده که در خصوص تامین مسکن 21000 خانوار مشکلی وجود نداشته و تعداد 23892 نفر در سامانه ثبت نام نموده است .
وی همچنین گفت : زمین برای احداث 3000 واحد به آموزش و پرورش استان تخصیص داده شده که 1000 واحد آن توسط مقام عالی وزارت راه و شهرسازی کلنگ زنی گردیده و زمین برای احداث تعداد 705 واحد نیز به نیروهای مسلح واگذار شده است .
مدیرعامل شرکت عمران افزود : در قالب تولید و عرضه مسکن تعداد 2006 واحد پروژه مشارکتی جزو برنامه های شرکت عمران شهر جدید سهند بوده که عملیاتی گردیده و برای تعداد 7650 واحد پروژه مشارکتی نیز مشکلی وجود ندارد و در وضعیت کنونی برای 20002 واحد در شهر جدید سهند زمین تخصیص داده شده است .
🔹️دکتر مصطفوی خاطر نشان کرد : تعداد 1499 واحد ، آماده سازی آن انجام شده ، 950 واحد تجهیز کارگاه گردیده که برای شروع عملیات اجرایی آماده میباشد و تعداد 1060 واحد برای برگزاری مناقصه اقدام شده و در بحث خودمالکی نیز تعداد 390 واحد را عملیاتی کرده ایم .
🔹️مدیرعامل شرکت عمران به علل موفقیت شهر جدید سهند در بحث ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن که حائز رتبه اول در بین شهرهای جدید کشور گردیده اشاره کرد و گفت : تلاشهای شبانه روزی واحد طرح اقدام ملی مسکن ، پاسخگویی به متقاضیان با تلفن مجزا و در هنگام مراجعه حضوری و ارتباط پیامکی با متقاضیان و سامانه پرسش و پاسخ از عوامل و دلایل موفقیت شهر جدید سهند بوده است .
🔹️مهندس سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی نیز در خصوص آمار شهرهای استان با کارشناسان مربوطه به بحث و بررسی پرداختند و در پایان از پروژه های طرح اقدام ملی مسکن و پروژه عمرانی شهر جدید سهند بازدید بعمل آوردند .

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=21358
کد خبر
21358