جشن ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) امروز با حضور دکتر مصطفوی مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند, اعضای هیئت مدیره و همکاران شرکت عمران و برادر شهید محمد خلیل پور نهر در مسجد زیبای امام رضا (ع) فاز ۲ شهر جدید سهند برگزار گردید.
در این مراسم پس از اقامه نماز ظهر و سخنرانی دکتر مصطفوی در وصف امام مهربانی ها ،،کیک مسجد تازه تاسیس نیز بریده شده و به همکارانی که اسمشان رضا بود به رسم یادبود هدایایی تقدیم گردید.

«1400» سال شکوفایی شهر جدید سهند خواهد بود
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند در مراسم جشن ولادت با سعادت حضرت امام رضا (ع) با اعلام این خبر گفت: امسال 99 پروژه عمرانی ،فرهنگی، اجتماعی ، ورزشی در شهر جدید سهند اجرا می شود و ساخت مسجد امام رضا «ع» یکی از این پروژه های فرهنگی مذهبی بود که ساخت خود مسجد به اتمام رسیده و بزودی محوطه آن نیز تکمیل خواهد شد.
عباس مصطفوی افزود: علاوه بر مسجد امام رضا «ع» در فاز ۲ شهر جدید سهند، مسجد امام صادق (ع )نیز تا یک ماه آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این که همزمان با ساخت شهرهای جدید در کشور باید بحث های فرهنگی، اجتماعی، بومی و مذهبی نیز مورد توجه قرار می گرفت در غیر اینصورت مشکلاتی برای ساکنین بوجود می آمد گفت: در دو سال اخیر به ساخت اماکن فرهنگی، ورزشی و مذهبی توجه ویژه شده است و معتقدم فرهنگ همه چیز نیست ولی آغاز همه چیز است و هرچه داریم از فرهنگ و بحث های مذهبی اجتماعی ورزشی است و نمی توان به این ها بی تفاوت بود.
وی افزود: رویکرد شهر جدید سهند این است و اساسا با این رویکرد در کنار کارهای عمرانی و ساخت مساکن مهر کارهای فرهنگی هم ضروری می نماید.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند محله محوری را از شعارهای کلیدی شهر سهند دانست و گفت: باید محله ها آباد شود و شهر سهند را عروس شهرهای جدید ایران خواهیم کرد.
وی افزود: همزمان با بازگشایی آزاد راه تبریز- سهند شاهد تحولات فرهنگی عمرانی زیادی خواهیم بود به طوری که در سال ۱۳۹۹، ۹۹ پروژه فرهنگی، عمرانی، مذهبی و ورزشی را افتتاح، کلنگ زنی و اجرا خواهیم کرد.
وی به جایگاه شهر جدید سهند از نظر ورزشی اشاره کرد و گفت: این شهر جایگاه ویژه ای در ورزش دارد به طوری که شعار هر شهروند یک دوچرخه از راهبردهای شهر سهند محسوب می شود.
مصطفوی افزود: از نظر توجه زیست محیطی نیز «هر شهروند یک درخت» عملیاتی می شود.
وی راه اندازی مجموعه هشت بهشت را از جمله ۹۹ پروژه شهر سهند اعلام کرد که در صورت بهره برداری کامل از آن نیاز مردم سهند و حتی اطراف به یک مجموعه تفریحی توریستی برطرف خواهد شد.
وی گفت: در هشت بهشت مسیر اختصاصی دوچرخه سواری بطول ۳/۵ کیلومتر، پیاده روی و نیز زمین تنیس و پیست اسب سواری، نصب المانها ، روشنایی ، آلاچیق ها، نصب انواع وسایل ورزشی و احداث پارک و … هم در نظر گرفته شده است که در صورت تکمیل بازخورد بسیار خوبی خواهد داشت.
مدیر عامل شرکت عمران شهر سهند احداث پارکهایی به اندازه هفت هکتار در فاز چهار، ۳/۵ هکتار در فاز ۳ از دیگر برنامه هایی نام برد که در سال جاری اجرا می شود.
مصطفوی احداث پارک های محلی در راستای افزایش فضای سبز برای استفاده عموم، شش باب زمین ورزشی روباز، احداث فرهنگسراها و پردیس سینمایی، رفع نواقص عمرانی برخی محلات، بازگشایی مسیر ورودی فاز ۴ از طرف فاز ۱ ، اجرای پروژه های مشارکتی قرارداد شده ، خیابان سازی،احداث و بهره برداری مدارس ، شناسایی نواقص محلات و ترمیم آسفالت ، شروع پروژه های طرح اقدام ملی مسکن واجرای دهها برنامه دیگر را از جمله ۹۹ پروژه ای عنوان کرد که با بهره برداری از آن ها چهره شهر سهند متحول خواهد شد.
وی گفت: اجرای برنامه های فرهنگی- اجتماعی مختلف در شهر سهند باعث شده است این شهر در بین ۱۹ شهر جدید کشور حائز رتبه برتر شود.
وی با اشاره به این که شرکت عمران شهر سهند را با 58 میلیارد ریال بدهی تحویل گرفتم گفت: امروز افتخار می کنم که علیرغم مشکلات اقتصادی، تحریم و کرونا توانسته ایم صد درصد بودجه را محقق و با کلمه «نمی شود» خداحافظی کنیم.
وی از بازگشایی آزاد راه تبریز- سهند- اندیشه در سال جاری خبر داد و گفت: با بازگشایی این ازاد راه علاوه بر تحول در بخش های مختلف شهر سهند از نظر قیمتی نیز با شهر تبریز رقابت و قابل مقایسه با این شهر خواهد بود.
شایان ذکر است در این مراسم، میلاد با سعادت ثامن الحجج امام رضا «ع» گرامی داشته شد و از هفت نفر از همکاران شرکت عمران شهر سهند که نامشان رضا بود تجلیل به عمل آمد*

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=20717
کد خبر
20717