قرار است ۱۶ هزار واحد مسکونی توسط یک شرکت ترکیه‌ای در شهر جدید سهند آذربایجان شرقی ساخته شود که تحول ساخت و ساز در آذربایجان شرقی محسوب می‌شود.
شهر جدید سهند در نزدیکی کلانشهر تبریز، مشرف به دره‌های سرسبز و خوش آب و هوای اسکو با چشمه‌های گوارا، دهکده توریستی کندوان به عنوان معماری صخره‌ای و آب معدنی و طبیعت جذاب، تفرجگاه‌های ساحلی دریاچه ارومیه و جزیره اسلامی قرار دارد

جمعیت سهند هم‌اکنون ۱۳۵ هزار نفر است که تا افق ۱۴۰۴ به ۲۰۵ هزار نفر خواهد رسید.
سهند در کل دارای ۳۵ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر است که عملیات احداث ۳۳ هزار و ۱۷۴ واحد به اتمام رسیده و طبق وعده مدیرعامل شرکت عمران سهند، پرونده مسکن مهر این شهر تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ بسته می‌شود.
آزادراه تبریز سهند به طول ۲۴ کیلومتر در دست احداث قرار دارد و گفته می‌شود تا شهریورماه ۱۳۹۸ به بهره‌برداری می‌رسد. قطار برقی تبریز سهند نیز منتظر تأمین بودجه و یکی از اولویت‌های شهرهای جدید است. پیش‌بینی می‌شود با تکمیل این پروژه‌ها قیمت زمین در سهند افزایش چشمگیری پیدا کند و انتظار می‌رود اقشار متوسط به بالا هم به سمت زندگی در سهند سوق یابند.
دانشگاه صنعتی سهند به عنوان یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور، باغ ویلاها در پنج نقطه شهر و پیاده راه سبز در طول محله‌ها از ویژگی‌های سهند محسوب می‌شود.
طبق پیش‌بینی کارشناسان شهری، سهند در آینده‌ای نزدیک در بعد شهرسازی به قطب بزرگ گردشگری منطقه شمال غرب کشور تبدیل خواهد شد.

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=19757
کد خبر
19757