در آیین عملیات اجرایی شهر جدید گلمان مهندس اسلامی گفت : امروز خداوند را شاکریم که یکی از وعده هایی که داده بودیم محقق گشت و امروز روز مبارکی برای مردم شریف آذربایجان غربی و ارومیه میباشد و یک ظرفیت کاملا متفاوت برای زندگی که توام با آرامش و آسایش باشد ، در این شهر جدید برای مردم فراهم می‌شود.
وزیر راه اندازی همچنین گفت : جمعیت پذیری ۳۰۰ هزار نفری برای این شهر جدید ، بار سنگینی را از گسترش شهر ارومیه خواهد برداشت و شهر ارومیه جاذبه های طبیعی بیشتری دارد که می‌تواند توسعه این شهر جدید را تسهیل و تسریع نماید .
وی افزود : سازوکارهایی که در قالب شهرهای جدید است ، اداره شهر به صورت شرکت و در قالب سرمایه‌گذاری بوده که در مجموع تجربه موفقی است که ما همواره در مباحث شهرهای جدید یاد میکنیم از مهندس کازرونی که تفکر شهرهای جدید را پایه ریزی کردند .
وزیر راه و شهرسازی اولویت در ساخت فضاهای سکونتگاهی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی را برای رونق این شهر از ضروریات برشمرد .

مهندس طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در این مراسم گفت : شهر جدید گلمان به توسعه شهرنشینی، رونق مسکن و تعادل بخشی به بازار مسکن منطقه کمک خواهد کرد که ایجاد این شهر جدید را مرهون توجه ویژه آقای مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی و تلاش‌های شورایعالی معماری و شهرسازی ایران دانسته که امروز به تحقق رسیده که در قالب سازماندهی و مدیریت منسجم تحت عنوان شرکت عمران شهر جدید گلمان به نتیجه رسیدیم .
مهندس طاهرخانی افزود : نکته ای که لازم است پرداخت شود ، این است که ما در طول ۲۰ سال شهر جدیدی را تصویب نکرده ایم ، ولی در سال گذشته دو شهر جدید تیس و ایوانکی را توسط آقای وزیر در هیئت وزیران مصوب کردیم و امسال هم سه شهر جدید گلمان ، تایبند و تابناک را پوشش و تاسیس خواهیم کرد .
معاون وزیر خاطر نشان کرد: شهر جدید گلمان ظرفیت های منحصر بفردی دارد ، از جمله ؛ نزدیکی به شهر مادر ارومیه که دسترسی آسان به رشد و توسعه شهر کمک خواهد کرد و دیگری قرار گرفتن در کنار دریاچه ارومیه.
وی تصریح کرد : ما برای تبدیل این شهر جدید به نسل نوین شهرهای جدید باید به شکل گیری و توسعه پایدار توجه ویژه داشته باشیم و در این خصوص ، طرح جامع شهر جدید گلمان با دیدگاه‌های جدید مورد بازنگری قرار دادیم که در حال حاضر در دستورکار کارگروه برنامه ریزی استان و شورای برنامه ریزی قرار دارد که از استاندار محترم تقاضا داریم هر چه سریعتر مصوبه آن داده شود .
در خاتمه از چند طرح عمرانی از جمله پارک بزرگ میلاد کلنگ‌زنی و از ساختمان اداری شرکت عمران شهر جدید گلمان بهره برداری بعمل آمد .
لازم بذکر است شهر جدید گلمان تحت نظارت عالیه شرکت عمران شهر جدید سهند اداره می‌شود.

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=23417
کد خبر
23417