باید نگاه ها به سرمایه گذاران داخلی ویژه باشد
آزاد راه تبریز- سهند مطابق استاندارد ساخته شده و بسته شدن آن کذب محض است
احداث ویلا شهر در فاز 5 سهند
تمامی پروژه های متوقف شده سهند طی دو سال به اتمام رسیده یا در حال اتمام است.
✅ مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند در جمع خبرنگاران استان با اشاره به افتتاح آزاد راه تبریز – سهند گفت: این آزاد راه پس از 12 سال به بهره برداری رسید هرچند با حاشیه های زیادی هم همراه بود.
عباس مصطفوی به تلاش جمعی سرمایه گذار و همکاران پروژه آزاد راه در شرکت عمران سهند اشاره کرد و گفت: شرکت مادر تخصصی شهرهای جدید برای به نتیجه رسیدن این پروژه و نیز نمایندگان و استاندار آذربایجان شرقی تلاش وافر کردند.
وی با اشاره به این که اگر به ظرفیت های داخلی و سرمایه گذاران توجه شود نیازی به خارج از کشور نیست گفت: پروژه ای با این عظمت در این شرایط کرونایی و تحریم‌های شدید به نتیجه رسید بنابراین باید نگاه ها به سرمایه گذاران داخلی ویژه باشد.
مصطفوی با عذرخواهی از مردم شهر سهند به خاطر طول کشیدن این پروژه گفت: این پروژه که از بیش از 12 سال طول کشید طی دو سال گذشته سرعت بیشتری به خود گرفت بطوری که بیش از شصت درصد کارهای عمرانی آن در این مدت انجام شد.
وی افزود: ۶۰ درصد از اراضی مورد نیاز پروژه تملک نشده بود و در ابتدای مسیر پادگان شهید مدنی قرار داشت و ۶ کیلومتر نیز مربوط به زمین های روستای اسنجان بود که تملک نشده بودند و با همراهی بزرگوارانه و بی دریغ اهالی روستای اسنجان، شهرک شهید مدنی و اهالی باغ های لاله که هر یک به تنهایی می توانستند مانع پیشرفت شوند پروژه به سرانجام رسید.
وی با اشاره به حواشی افتتاح آزاد راه تبریز سهند گفت: عده‌ای از به بهره برداری رسیدن این پروژه خوشحال نشدند و ناراحت هم شدند و ایراداتی هم مطرح کردند که لازم می دانم بگویم این آزاد راه هیچ مشکل فنی نداشته و استاندارد است.
وی به ایرادات شیب این پروژه هم اشاره کرد و گفت: بعد از افتتاح در فضاهای مجازی و رسانه ای اشاره به شیب های تند این پروژه شده که در این مورد هم باید گفت حداکثر شیب آزاد راه کمتر از ۶ درصد به طول ۹۰۰ متر در دره اسنجان و شیب متوسط آزادراه نیز کمتر از ۲ درصد است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند در ادامه ضمن تکذیب شایعه بسته شدن دوباره آزاد راه تبریز سهند تا خرداد ماه گفت: چنین چیزی امکان ندارد و آزاد راه به صورت استاندارد افتتاح شده و بسته نخواهد شد.
مصطفوی افزود: روشنایی جزو الزامات و نواقص پروژه محسوب نمی‌شود و معتقدیم بدون نواقص بهره‌برداری شد.
وی با اشاره به اینکه در آزادراه تبریز-زنجان هم روشنایی نداریم، گفت: گاردریل دیگر منسوخ شده و اکنون نیوجرسی جایگزین آن شده است و در آزادراه تبریز-سهند هم به حجم کافی از نیوجرسی استفاده شده که در بین آزادراه‌های کشور کم نظیر است.
مدیرعامل عمران شهر سهند از احداث فاز ۵ شهر جدید سهند به صورت ویلایی خبر داد و گفت: این مصوبه هنوز ابلاغ نشده و به محض ابلاغ این پروژه را نیز به نحو مطلوب به سرانجام خواهیم رساند.

مدیر عامل شرکت عمران سهند به کارهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی شهر سهند طی دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: در فروردین ۹۷ تمام پروژه های عمرانی شهر جدید سهند از جمله آزاد راه متوقف بودند اما در حال حاضر تمام این پروژه ها بدون استثنا یا تمام شده اند و یا در حال اتمام هستند.
وی گفت: ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های مختلف این شهر جدید سرمایه‌گذاری می‌شود.
وی با بیان اینکه در سال جهش تولید برای ۹۹ پروژه برنامه ریزی کردیم که از این تعداد ۶۵ پروژه تبدیل به قرارداد شده است، افزود: در دو و نیم سال گذشته بیش از ۱۵۰۰میلیارد تومان تفاهم نامه همکاری داشتیم که بیش از ۴۰ درصد آن تبدیل به قرارداد شده است.
مصطفوی تصریح کرد: در این مدت ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر و ۶ مدرسه را تحویل دادیم و نسبت به این مساکن جهاد محوطه سازی و مدرسه سازی را به پا کردیم.
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید سهند مجموعه هشت بهشت سهند را جزو مجموعه های بی نظیری نام برد و گفت: این مجموع این ظرفیت را دارد که سومین تفرجگاه تبریز بعد از ائل گلی و عون بن علی لقب بگیرد و شهر سهند عروس شهرهای جدید ایران باشد.
مصطفوی، گفت: شهر سهند در بین 20 شهر جدید کشور که درآمد-هزینه است تمام مساجد، مدارس، آزادراه و… با اعتبارات درآمدی سهند هزینه شده است که در بین سایر شهرهای جدید اقدامات موفقی داشته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه 3500 مسکن مهر در سهند احداث شده و تحویل داده ایم گفت: سهند جزو شهرهای پیشرو در احداث و تحویل مسکن مهر است، ضمن اینکه با جهاد محوطه سازی، مشکلات مسکن مهر هم مرتفع شده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر سهند از احداث بزرگترین دهکده ورزشی کشور در سهند خبر داد و گفت: این دهکده با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال احداث است.
مصطفوی گفت: مساجد امام جعفر صادق و امام رضا(ع) هر کدام با ۴۵۰ مترمربع زیربنا و صرف ۱۰ میلیارد تومان، مدرسه ۱۲ کلاسه شهیدان مهدی پور با زیربنای یک هزار و ۷۲۴ مترمربع و صرف چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، مدرسه ۹ کلاسه شهید خلیل پور نهر با زیربنای یک هزار و ۳۸۰ مترمربع و صرف چهار میلیارد تومان و آزادراه تبریز – سهند با ۲۰ کیلومتر طول و صرف ۲۰۰ میلیارد تومان که ارزش به روز آن ۶۰۰ میلیارد تومان بوده از جمله پروژه های بهره برداری شده طی دو سال اخیر در شهر جدید سهند است.
وی با بیان اینکه از سال ۱۳۶۸ تا سال ۱۳۹۶ در شهر جدید سهند ۲۳ باب مرکز آموزشی، هشت باب مرکز مذهبی، سه باب مرکز درمانی، چهار باب مرکز فرهنگی، سه باب مرکز اداری انتظامی و یک پارک و فضای سبز وجود داشت و فاقد مسیر دوچرخه سواری بود، ادامه داد: از سال ۹۷ تاکنون هفت باب مرکز آموزشی، چهار باب مرکز مذهبی، یک باب مرکز درمانی، یک باب مرکز فرهنگی، یک باب مرکز اداری انتظامی، یک باب پارک و فضای سبز و ۲۲ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در این شهر اجرا و به بهره برداری رسیده است.
وی یادآوری کرد: هم اکنون یک باب مرکز آموزشی، سه باب مرکز مذهبی، دو باب مرکز فرهنگی، یک باب مرکز اداری انتظامی و ۶ پارک و فضای سبز در ابعاد مختلف پنج، سه و هفت هکتاری در این شهر در حال اجرا بوده و برای ساخت بیمارستان و آرامستان برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به این که شهر جدید سهند بهشت سرمایه گذاری در ایران است گفت: شهر جدید سهند در ثبت نام و شروع پروژه های اقدام ملی مسکن هم از شهرهای پیشتاز در کشور است.
وی افزود: سهم این شهر در اجرای این طرح ۱۷ هزار و ۲۰۰ واحد مسکن است.
مصطفوی، با اشاره به اینکه این شهر در اجرای این طرح در بین شهرهای جدید نیز در رتبه بالای اول و دومی قرار دارد، افزود: هم اکنون در این شهر زیرساخت های لازم برای افق جمعیتی ۲۰۵ هزار نفر تدارک دیده شده و در کنار اجرای پروژه ها پیش بینی های لازم برای رسیدن به این افق انجام شده است.
وی با بیان اینکه تمام پروژه های مسکن مهر نیز در این شهر تمام و تحویل متقاضیان شده است، گفت: در این شهر سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مهر اجرا شده و در برخی پروژه ها نواقصاتی مانند نصب ۱۵۰ دستگاه آسانسور که مسوولیت آن بر عهده پیمانکار و صاحبان مسکن ها بوده وجود دارد که این شرکت مسوولیت نصب آن ها را نیز بر عهده گرفته و تلاش می شود با تکمیل این نواقصات، بلوک به بلوک جشن اتمام پروژه مسکن مهر برگزار شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند با بیان اینکه این شهر در مسیر پیوستن به شبکه جهانی شهرهای سالم قرار دارد، گفت: با تحقق این موضوع شهر جدید سهند به عنوان چهارصد و هشتادمین شهر سالم دنیا و اولین شهر سالم ایران از سوی سازمان بهداشت جهانی به این شبکه متصل می شود.
مصطفوی، ادامه داد: زیرساخت های پیوستن این شهر به شبکه جهانی شهرهای سالم از سوی این شرکت با همکاری سایر دستگاه های متولی ایجاد شده است و مسوولان این شهر نیز در این زمینه تلاش و پیگیری های لازم را انجام داده اند.
وی یادآوری کرد: این شرکت در این راستا پروژه های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، ورزشی و تفریحی خود را با پیوست سلامت اجرا کرده و برای توسعه شاخص های سلامت در این شهر با سایر دستگاه های اجرایی همکاری لازم را انجام داده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند گفت: سرانه فضای سبز موجود در این شهر ۱۲ متر بوده که با بهره برداری از پارک ۶۰ هکتاری علاوه بر اینکه این شهر به پهنه سبز تبدیل می شود بلکه سرانه فضای سبز نیز به ۲۰ متر می رسد.
مصطفوی، با بیان اینکه بدون احتساب جنگل کاری موجود در شهر جدید سهند سرانه فضای سبز این شهر هفت متر می شود، افزود: فاز ۵ شهر جدید سهند از سوی شورای عالی شهرسازی تصویب شده و در مرحله ابلاغ قرار دارد که در صورت ابلاغ و اجرای آن به صورت باغ ویلایی و بهره برداری از پارک های در حال احداث، شهر جدید سهند به باغ‌شهر شهرها و عروس شهرهای جدید در کشور تبدیل می شود.
در خاتمه از اصحاب رسانه و جراید با اهدای لوح سپاسی تقدیر بعمل آمد.

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=22257
کد خبر
22257