آیین افتتاح از نمایشگاه هفته دفاع مقدس در فضای صمیمی کارکنان شرکت عمران شهر جدبد سهند با هدف گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس برگزار گردید.
در این آیین که خانواده های معظم شهدای والامقام شهید علی سعادتی ، شهید محمد خلیل پور نهر ، شهید حامد جوانی حضور داشتند ، در مورد رشادتها و فداکاری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و فلسفه شهادت به ایراد سخن پرداختند.

دکتر مصطفوی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید سهند در این محفل الهی معنوی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس گفت : دوران دفاع مقدس حدیث ماندگار پایداری ، دلاوری و فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب ، قله های بلند رشادت و شهادت را در نوردید ، مکتبی که شهید باکری ها را تربیت کرد که وقتی خبر شهادت برادرشهیدش را دادند ، گفت : همانند سایر شهدا عمل کنید ، که این فضایل انسانی رمز موفقیت هشت سال دفاع مقدس بوده که با وجود کمبود امکانات بر دشمن فایق آمدند.
مدیرعامل شرکت عمران همچنین گفت : دانشگاه جنگ بزرگمردانی را پرورش داد که در منظر آنان هیچ چیزی معنا و مفهومی نداشت به غیر از خدا و دفاع از میهن که مرگ را در دیدگانشان خوار میشمرد و بی شک تربیت یافتگان این نهضت سردار همدانی ها و سردار سلیمانی هستند که فرمود : مرا همانند سرباز دفن کنید و در سنگ مزارم سرباز وطن بنویسید  که باید درس و الگویی برای ما باشد.
وی افزود :بنده به عنوان سرباز انقلاب با این نیت درسهند حضور یافتم که اثرگذار باشم و با افتخار اعلام می کنم ،حرکت های جهادی کنونی را با همراهی همکارانم و با تلاشهای شبانه روزی آنان با هدف گذاری مشخص به سرانجام رسانده و سختگیریهایی که در طول انجام وظایف شده ، برای این بوده که از رسالت خطیر شرکت عمران که همانا رسیدن به شکوفایی شهر و رفاه حال شهروندان است ، عقب نمانیم و بر خود وظیفه میدانم طی مراسمی به خاطر صبوری و همراهی خانواده های همکارانم از آنان تقدیر بعمل آید .
وی خاطرنشان کرد : تعداد 3500 واحد مسکن مهر را تحویل متقاضیان داده ایم ، تمام پروژه های راکد شهر را به اتمام رسانده و پروژه آزادراه تبریز-اندیشه-سهند را با یک درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفته ، بطوریکه 5 کیلومتر از باغات روستای اسنجان در مسیر آرادراه را که تملک نشده بود ، تملک کرده و منحنی پیشرفت آن روز به روز صعودی بوده و با وجود رکود حاکم بر کشور و شیوع بیماری کرونا پروژه متوقف نشده است .
وی عنوان کرد : تعداد 62 پروژه مطالعاتی شهرسازی را پیش برده و تعداد 99 پروژه را در سال 99 شروع کرده که از این تعداد 45 مورد آن به قرارداد تبدیل شده که از اینجا اعلام میکنم سردار دلها حاج قاسم سلیمانی بنده توفیق نداشتم همانند شما شوم ، ولی از این طرف به همت همکاران جهادی ، فعالیتهای چشمگیری را به نمایش گذاشته و معنی واقعی توانستن را با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به منصه ظهور رسانده و سهند را در نظرسنجی جزو اولین ها قرار داده است.
دکتر مصطفوی قلمداد کرد : اگر فعالیتها با منطق حاکم و برای خدا باشد ، خدا به آن کار برکت عنایت کرده و ما در سهند ابن برکت و معجزه را می بینیم .
ایشان همچنین گفت : ما گرانترین ورزش دنبا ، تنیس را به صورت رایگان به فرزندان سهندی آموزش میدهیم ، عملیات اجرایی فاز 5 شهر جدید سهند به وسعت 406 هکتار با طراحی نوین شهری به عنوان بزرگترین باغشهر کشور در آستانه شروع شدن است که جا دارد عرض کنم ، همکاران بنده در خط مقدم افتخارات توسعه و شکوفایی شهر هستند که از آنان به عنوان رزمنده یاد میکنم و بدون تردید هرکس در هر جایگاهی که باشد،نقش و وظایف خود را ایفا نماید،از دیدگاه بنده رزمنده محسوب میشود .
دکتر مصطفوی در خاتمه دغدغه های استاندار را برای تسریع در بهره برداری از آزادراه ستودنی اعلام کرد و گفت : تمام هم و غم استاندار محترم این است که نواقصات جزئی آزادراه هرچه سریعتر رفع تا آرادراه به بار ترافیکی رود .
سپس از خانواده های معظم شهیدان علی سعادتی برادر شهید همکارمان جلیل سعادتی ، حامد جوانی ، محمد خلیل پور نهر ، وحید نومی گلزار با لوح سپاسی تقدیر بعمل آمد ، همچنین از همکاران رزمنده ، ایثارگر و جانباز هشت سال دفاع مقدس به اسامی ؛ مهندس جواد مددی ، مهندس رحیم مهدی نژاد ، مجید کرمی ، دکتر جلیل عبدالهی ، احسن نگهدار ، جواد طاقی ، جعفر بامداد ، خلیل حاکی ، بختیار عرفان ، بهرام میرزایی ، سید مسعود قانعی ، حاجی اصغرزاده ، علیرضا پیروز ، غلامرضا نصراللهی و اکبر امامعلیپور به عنوان فرمانده پایگاه توحید شرکت و مهندس علی حامدی رییس شورای اسلامی با لوح سپاسی تقدیر گردید.
در انتهای برنامه از نمایشگاه دفاع مقدس افتتاح و از پوستر اولین دوره مسابقات قرآنی شهر جدید سهند رونمایی بعمل آمد.

لینک کوتاه نوشته
https://sahand.ntdc.ir/?p=21450
کد خبر
21450